TRZYMAJ MOCz !!!

Ogólnopolska Kampania Społeczna – dotycząca problemu nietrzymania moczu w Polsce

Hasło dość przewrotne  w pierwszej chwili, dające motywację do pozostawania w świetnej kondycji (TRZYMAJ MOC !!!) ale zaraz potem (TRZYMAJ MOCz) małe „z” tak trochę wstydliwie jak sama choroba, uderza z przekazem w świadomość odbierającej osoby-przekierowując  natychmiast jej uwagę na ten problem.

Niepotrzebny wstyd sprawia, że spośród 6,5 mln Polaków cierpiących na nietrzymanie moczu tylko niewielu decyduje się na wizytę u lekarza. Efekt? Utrata szansy na normalne, radosne życie. A jest ono możliwe. Nowe terapie są skuteczne u ponad 70 procent pacjentów, a nowoczesne środki absorbcyjne są w stanie zapewnić komfort  przez cały dzień.

Czy zdążę do toalety? Ta powracająca jak bumerang myśl nie daje im spokoju - w kinie, autobusie, podczas spotkań towarzyskich. Wstydliwy problem stopniowo przeradza się w obsesję, że za chwilę zdarzy się wpadka. Życie z miesiąca na miesiąc staje się coraz bardziej podporządkowane TEJ SPRAWIE. Następstwem jest izolacja od świata, unikanie wyjść z domu, wyjazdów, rezygnacja z seksu, pogorszenie samooceny, niekiedy depresja.Ten ponury scenariusz to codzienność kilku milionów Polaków, dwukrotnie częściej kobiet niż mężczyzn. W dodatku w przeciwieństwie do wielu innych schorzeń nietrzymanie moczu (NTM) wciąż jest u nas tematem tabu. Szacuje się, że od wystąpienia objawów do zgłoszenia się na wizytę lekarską mija od dwóch do pięciu lat. Najwyższa pora skończyć z fałszywym wstydem i zmienić swoje życie na lepsze.

Żeby zmienić spojrzenie Polaków-Seniorów których najczęściej dotyka ten problem chcemy wyjść do szerokiego grona słuchaczy Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Polsce. Są to osoby 60+ w 99% z wyższym wykształceniem aktywnie uczestniczących w wykładach rozproszonych w 500 tego typu placówkach w całej Polsce.

Poza kształtowaniem świadomości seniorów, celami realizowanej przez nas kampanii będą: